24.03.2025 – The Art of Sin – The Queer Image

ned / eng

Het is Queer Geschiedenismaand en dus komt The Queer Image, een samenwerking tussen Nieuwe Vide en Schuur, met een speciale editie samen met International Queer&Migrant Film Festival. IQMF maakte door het (inter)nationaal uitlichten van Queer film ook geschiedenis en we vieren dat zij al 10 jaar queer joy op de kaart zetten. Antonij Karadzoski zal een korte introductie geven en heeft voor deze editie een film gekozen van  over Ahmed Umar: The Art of Sin. 

“The Art of Sin” (IQMF / Nieuwe Vide film choice)

Na zijn aankomst in Noorwegen als vluchteling is Ahmed Umar uitgegroeid tot een gerenommeerd kunstenaar. Trots op zijn roots, vermengt zijn kunst Soedanese en westerse invloeden.

In 2015 kwam hij op Facebook uit de kast als homo, waarmee hij de eerste openlijk homoseksuele man uit Soedan werd. Dit veroorzaakte grote ophef binnen de Soedanese gemeenschap.

Hoewel de 30 jaar durende dictatuur in 2019 door een revolutie ten val kwam, is homoseksualiteit in Soedan nog steeds strafbaar met de dood. Toch waagt Ahmed de stap en keert hij terug naar Soedan om zijn moeder weer te zien.

Ook Noorwegen is niet zonder gevaren voor openlijk homoseksuele immigranten. Tijdens een Pride-parade wordt Ahmed zwaar mishandeld vanwege zijn flamboyante houding.

In “The Art of Sin” wordt regisseur Ibrahim Mursal geconfronteerd met zijn eigen diepgewortelde vooroordelen terwijl hij Ahmeds reis volgt. Met een diep religieuze achtergrond worstelt hij met zijn eigen culturele opvattingen over mannelijkheid.

“The Art of Sin” is een reis die werelden en culturen, kunst en religie, nationale identiteiten, gender en liefde met elkaar verbindt.

Regie: Ibrahim Mursal
Duur: 58 min
Jaar: 2020
Ondertiteling:Engels
Met nagesprek in het Schuurcafé

Tijd: 19:00u
Locatie: Schuur, Haarlem

IQMF

Het International Queer & Migrant Film Festival Amsterdam (IQMF) is een jaarlijks evenement dat zich richt op films en kunst gerelateerd aan queer- en migrantenthema’s. Het festival, opgericht in 2015, biedt een multidisciplinaire ruimte met filmvertoningen, kunsttentoonstellingen, workshops en discussies, en streeft naar een diverse en inclusieve samenleving.

Antonij Karadzoski  (IQMF) 

Antonij Karadzoski heeft een opleiding in Architectuur en Techniek, maar na zijn vlucht uit zijn geboorteland Macedonië vanwege homofobie, richt hij zich nu voornamelijk op mensenrechten/LHBTIQ+-rechten. Hij is een mensenrechtenactivist, kunstenaar (Artivist) en trainer in artivisme. (Artivisme is de samensmelting van Activisme en kunst) Hij gebruikt kunst als methode om stereotypen en discriminatie binnen de LHBT-gemeenschap te doorbreken.

Hij creëerde zijn eerste Artivisme-campagne, “Culture of Humiliation”, een campagne om bewustwording te creëren over pesten en cyberpesten op basis van seksuele geaardheid en genderidentiteit. Na een succesvolle tentoonstelling in Ljubljana, Slovenië, werd Antonij uitgenodigd om zijn werk te presenteren op het International Queer & Migrant Film Festival in Amsterdam. Daar raakte hij bekend met Stichting art.1 en hun werkzaamheden.

Antonij begon als stagiair bij Stichting art.1, maar is nu projectmanager van Stichting art.1, projectleider van Queer Faces Migrant Voices en Youth Artivists for Change, en producent van het International Queer & Migrant Film Festival Amsterdam.

In 2018 ontving Antonij de Human Rights Award tijdens het International Queer & Migrant Film Festival voor zijn inspirerende werk en indrukwekkende verhaal.

www.iqmf.nl

www.schuur.nl

Meer informatie over The Queer Image

Tickets met kortingscode voor Queer community volgen

The Queer Image

Haarlem Pas