22.04 – Supporting Acts workshop series: BBringing it together: the making of a Colophon-Reader’

ned / eng

‘BBringing it together: the making of a Colophon-Reader’ nodigt uit om de ondersteunende structuren te verkennen en de vaak onzichtbare arbeid achter het maken van publicaties te belichten.

 

‘Supporting Act(s), BBringing it together’ nodigt je uit om in de activistische bibliotheek @artivistlibrary van Nieuwe Vide te duiken en samen een Colophon-Reader te creëren.
Een colofon beschrijft de sociale, materiële en economische processen die het publicatieproces vormgeven. Het geeft (al dan niet) erkenning aan schrijvers en collectieven, uitgevers en financieringsbronnen, plaatst het werk in tijd en ruimte en vermeldt ook auteursrechten en Creative Commons-licenties. De colofon belichaamt de collectieve inspanning die een boek maakt en onthult de arbeid die erachter schuilgaat, al is het niet altijd even expliciet.

Samen verzamelen we colofons van publicaties uit de bibliotheek van Nieuwe Vide. Aan de hand van aantekeningen en gesprekken gaan we hiermee aan de slag en stellen we onze eigen ‘collectieve reader’ samen. Vervolgens drukken we deze en binden we hem in.Deze bundel dient tevens als leidraad voor het begrijpen van de uitgeverswereld en als naslagwerk voor het schrijven van uw eigen colofons, waarmee u uiteindelijk een ‘colofon van colofons’ creëert om de bundel mee af te sluiten. Iedere deelnemer ontvangt een eigen exemplaar.


Je leert dus gelijktijdig ook boekbinden! 

Teken or Leave It  organiseert workshops en open draws, om de week op woensdag. Deze workshop maakt deel uit van de tentoonstelling Supporting Act(s) en Gersande Schellinx / BB (Bookbinding Workshop) werd uitgenodigd door de kunstenaars van de tentoonstelling, Jeannette Slütter en Harriet Rose Morley.

22.04.2026 – 19:00

Eventbrite tickets

 

Praktische Info:
Datum: 22.04 – 19:00
Adres: Energieplein 69, Haarlem
-Workshopkosten: 10 euro
-Tickets via Eventbrite (link in bio)*

*Kun je niet betalen? We werken met een sliding scale-systeem en bieden ook donatie-gebaseerde en gratis tickets aan.

Supporting Acts workshop series: Sticks & Stones – Josje Hattink

Teken or Leave it – Supporting Act workshop series: Dissenting Decisions by amy pickles

Teken or Leave it